Haber

HÜDA PAR ‘Mescid-i Aksa Tufanı’na Destek Mitingi Düzenledi

BATMAN’da Hür Dava Partisi (HÜDA PAR) tarafından düzenlenen ve çok sayıda kişinin katıldığı ‘Mescid-i Aksa Tufanına Destek’ mitingi düzenlendi. El Kassam Tugayları askeri üniforması giyen gençlerle birlikte sahneye çıkan HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, “37 gündür Gazze’ye ateş yağıyor. İnsanlık ölüyor, kadınlar ve çocuklar ölüyor. Hastaneler, okullar, hastaneler, okullar, ambulanslar, yardım konvoyları bombalanıyor. Orada seyretmekle yetinen insanlık ölüyor.” ” söz konusu.

HÜDA PAR öncülüğünde Turgut Özal Bulvarı Yıldız Camisi önünde ‘Mescid-i Aksa Tufanına Destek’ mitingi düzenlendi. Polisin sıkı güvenlik önlemi aldığı ve 2 ayrı noktadan girişlerin yapıldığı alanda düzenlenen mitinge katılanlar, Filistin bayraklarını açarak sık sık “Filistin’e selam direnişe devam” sloganı attı. Bazı kişiler de Filistin’deki saldırılara ilişkin fotoğrafların yer aldığı pankartlar taşıdı. Kur’an-ı Kerim okunmasıyla başlayan mitinge, HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, Batman Milletvekili Serkan Ramanlı, HAMAS Alimler Birliği Dış Ülkeler Temsilcisi Nevvaf Tekruri, HÜDA PAR İl Başkanı Davut Şahin, bazı sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

‘MAZULLER KALKACAK, ZALİMLER DİZ ÇÖKECEK’

El Kassam Tugayları askeri üniforması giyen gençlerle birlikte sahneye çıkan HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, konuşmasında Filistinlilerin İngiliz işgaliyle 1917’den bu yana barış görmediğini belirterek, “Ateş yağıyor” dedi. 37 gün boyunca Gazze’de insanlık ölüyor, kadınlar ve çocuklar ölüyor, hastaneler, okullar, ambulanslar, yardım konvoyları bombalanıyor, orayı seyreden insanlık ölüyor, İngilizlerin Filistin’i işgal ettiği 1917 yılından bu yana kardeşlerimiz huzur görmediler. 15 yılda 130 binin üzerinde insan şehitlik şerbeti içti orada. Siyonist katildir, işgalcidir, hırsızdır. Orada direnen kardeşlerimiz evliyalardır. Onlar vatanlarını koruyan mücahitlerdir. Vatan. Kıyametteyiz, bu tufanı destekliyoruz. Zalimlerin zulmüne boyun eğmeyen azizleri destekliyoruz. Mazlumlar ayağa kalkacak, zalimler diz çökecek. Bu mücadele, savaş ve dava hepimizindir. . Mahmut Abbas Onu ve yandaşlarını Filistin halkının tek yasal temsilcisi ilan ettiler. Yazıklar olsun sana. “Eğer hiçbir şey yapamıyorsanız, Siyonist işgal rejimini devlet olarak tanımaktan geri adım atamıyorsanız, en azından bu soykırım bitene kadar bağlantılarınızı kesemez misiniz?” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu