Haber

İBB Ekipleri Hatay’da Depremden Saatler Sonra Enkazdan 10 Yaşındaki Mehmet ve Bebek Helen’i Kurtardı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne (İBB) bağlı İstanbul Gaz ve Doğal Gaz Dağıtım AŞ’ye (İGDAŞ) ait arama kurtarma ekipleri, depremden 65 saat sonra Hatay’da 10 yaşındaki Mehmet’i enkazdan canlı çıkardı. İBB İtfaiye Müdürlüğü arama kurtarma ekipleri, 68 saat enkaz altında kalan 8 aylık Helen bebeği sağ olarak kurtardı.

Kahramanmaraş merkezli 10 ilde yıkıma neden olan depremlerin ardından enkaz altında kalan vatandaşları kurtarma çalışmaları sürüyor. Hatay’da 10 yaşındaki Mehmet, depremden yaklaşık 65 saat sonra dün gece saat 21.48 sıralarında İBB iştiraki İGDAŞ arama kurtarma ekipleri tarafından enkazdan sağ olarak çıkarıldı.

8 AYLIK HELEN BEBEK, YIKAMADAN 68 SAAT SONRA HAYATTA KALDI

Hatay’dan bir güzel haber de Odabaşı Mahallesi’nden geldi. İBB itfaiyesine bağlı arama kurtarma ekipleri, 68 saat enkaz altında kalan 8 aylık Helen İnitizanoğlu bebeği sağ olarak kurtardı. Helen bebek ilk müdahalenin ardından hastaneye kaldırıldı.

Öte yandan, bugüne kadar 273 kişiyi enkazdan sağ çıkaran İBB ekipleri, bin 459 işçi, 400 iş makinesi ve servis aracıyla Hatay’da arama kurtarma ve yardım çalışmalarını sürdürüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu