Haber

Kayseri’de kriz masası kuruldu

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, AFAD İl Müdürlüğü Uyum Merkezi’nde yaptığı açıklamada, “Ülkemizin birçok ilini kapsayan bölgede meydana gelen 7,4 büyüklüğündeki deprem ilimizde de ciddi şekilde hissedildi. Kayseri için sevindirici olan şu ana kadar herhangi bir can ve mal kaybı ihbarının gelmemesi ve Kayseri için çok üzücü bir durumla karşılaşmamış olmamızdır. AFAD ekiplerimiz bölgede, bazı binalarda hasar ihbarı var, arkadaşlarımız vatandaşlarımızla görüşerek anında müdahale ediyorlar” dedi.

DEPREM BÖLGESİNE YARDIMCI OLMAK AMACIYLA KURULMUŞTUR

Kahramanmaraş, Adana ve Malatya gibi depremin en şiddetli olduğu bölgelerden biri olan Kayseri’ye yardım taleplerinin olduğunu hatırlatan Vali Çiçek, “Gerek AFAD ekiplerimiz, Büyükşehir Belediyemiz, gerekse Melikgazi, Kocasinan , Talas belediyeleri en üst düzey amirleri ve ekipleriyle yola çıktı. Hepimizi tebrik ederiz. Depremin ilk anından itibaren artçı sarsıntılar şiddetli oldu ve tüm spor salonlarımız arkadaşlarımızın hizmetine açıldı” dedi.

“KAYSERİ’DE CİDDİ OLUMSUZ BİR DURUM YOK”

Kayseri’de önemli bir olumsuz durum olmadığını belirten Önder Büyükkılıç, AFAD Uyum Merkezi’nde çalışmalarına devam ettiklerini vurgulayarak, “Ülkemize geçmiş olsun. Kahramanmaraş Pazarcık merkezli 7.4 büyüklüğünde deprem. Malatya, Hatay, Gaziantep ve Kayseri gibi çevre illerin de etkilendiği aşikar. Kayseri olarak şu ana kadar ciddi bir olay olmadı. Gereksiz panik yapmayalım, gereksiz yere trafiği meşgul etmeyelim” dedi.

“SÜRECİ BİRLİKTE TAKİP EDİYORUZ”

Başkan Büyükkılıç, resmi kaynakların açıklamaları dışında hiçbir bilginin prestij niteliği taşımaması gerektiğini söyleyerek, “Valımızın koordinasyonunda ve başkanlığında gerekli tedbirler alınmıştır. Geçmiş olsun, süreci birlikte takip ediyoruz.”

EKİPLER BAŞLADI

Önder Büyükkılıç ise Kayseri olarak Kahramanmaraş’ta devam eden arama kurtarma ve enkaz çalışmaları için araçları yola çıkardıklarını söyledi.

hafikhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu