Haber

Mehmet Metiner Kürtlere ‘yeni süreç’ dedi: İmkan sağlayın

Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turuna 9 gün kala AK Parti cephesinden HDP’nin seslendiği Yeşil Sol Parti’ye oy veren seçmene dikkat çekici bir çağrı geldi.

Aramanın sahibi AK Parti eski Milletvekili ve Yeni Şafak yazarı Mehmet Metiner’di. Metiner bugün yazdığı yazıda, Yeşil Sol Parti’yi destekleyenlerden 28 Mayıs’ta Cumhur İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Erdoğan’a oy vermelerini istedi. Metiner, karşılığında “yeni bir süreç” açılmasına izin verileceğini söyledi.

Metiner’in yazısının ilgili bölümü şöyle: “Kürtler için atılması gereken en devrimci adımları Erdoğan attı. Daha atılacak adımlar varsa onu da Erdoğan atar. batman ilk tıpta hdp’ye karşı erdoğana verdiğin desteği yükselt ki türkiye 21. yüzyılın belirleyici gücü sen olacaksın başarıların da başrol oyuncusu olacaksın bunu kaçırmayacağına canı gönülden inanıyorum Tarihi fırsat Ey HDP’ye oy veren basiretli kardeşlerim, partiniz Meclis’e girdi. Orada temsiliniz var. İkinci cinste Erdoğan’a destek yüksek. mevcut kazanımlar ve yeni kazanımların önünü açmaktadır. Bu sağduyuyu göstereceğinize yürekten inanıyorum.” (HABER MERKEZİ9)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu